Μινσκ

Location Minsk, Belarus
 
Λίγκα: Λευκορωσία - Πρέμιερ Λιγκ
Έτος ίδρυσης 2006
Προπονητής Vladimir Kurnev
Γήπεδο Tarpeda (Capacity: 5200)
Αγώνες - Μινσκ
Σύνθεση
Ν: Όνομα
30. Denis Dechko Τερματοφύλακας
- Dzhemal Kurshubadze Τερματοφύλακας
- Maksim Vysotskiy Τερματοφύλακας
- Vitaly Kharchenko Τερματοφύλακας
- Sergey Omeljanchuk Αμυντικός
- Egidijus Vaitkunas Αμυντικός
- Aleksei Ivanov Αμυντικός
- Dmitry Zinovich Αμυντικός
- Dmitriy Bessmertny Αμυντικός
6. Andrey Razin Μέσος
8. Sergey Gigevich Μέσος
23. Artem Buloychik Μέσος
Ν: Όνομα
- Dmitry Gorbushin Μέσος
- Oleg Evdokimov Μέσος
- Oleksandr Vasyliev Μέσος
- Yehor Klymenchuk Μέσος
- Ivan Bakhar Μέσος
- Nemanja Covic Επιθετικός
- Sergey Rusetskiy Επιθετικός
- Dmitri Antilevski Επιθετικός
- Artem Vasilyev Επιθετικός
- Fyodor Sapon Επιθετικός
- Yevgeny Shevchenko Επιθετικός
- David Gatikoev Επιθετικός
Ειδήσεις
23/04/2017 » Νίκη για την Λοκομοτίβ Κουμπάν του Βουγιούκα!
18/03/2017 » Ήττα στα... σημεία για τον Κρεάνγκα στο World Tour του Μινσκ
01/08/2013 » Ο Roman Volkov πέρασε από την Μινσκ στην Slavia Mozyr με ελεύθερη μεταγραφή
01/08/2013 » Ο Leonid Kovel πέρασε από την Ιρτίς στην Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
10/07/2013 » Ο Dmytro Gorbushin πέρασε από την Κουμπάν στην Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
21/01/2013 » Ο Leonid Kovel πέρασε από την Μινσκ στην Ιρτίς με ελεύθερη μεταγραφή
12/01/2013 » Ο Milos Rnic μεταγράφηκε από την Νόβι Παζάρ στην Μινσκ
10/01/2013 » Ο Igor Logvinov πέρασε από την Μινσκ στην Γκόμελ με ελεύθερη μεταγραφή
01/01/2013 » Ο Sergey Koseka πέρασε από την Γκόμελ στην Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
01/01/2013 » Ο Nikita Bukatkin πέρασε από την Ναφτάν στην Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
 

Πρέμιερ Λιγκ: 2018
-

NoΟμάδα
ΑΓ
ΔΙΑΦ.
Β
1. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
16
+18
41
2. Βιτέμπσκ Βιτέμπσκ
16
+15
34
3. Ντιναμό Μινσκ Ντιναμό Μινσκ
15
+13
34
4. Σαχτάρ Σόλιγκορσκ Σαχτάρ Σόλιγκορσκ
15
+11
29
5. FK Slutsk FK Slutsk
16
+7
27
6. Δυναμό Μπρεστ Δυναμό Μπρεστ
15
+10
25
7. Νέμαν Νέμαν
16
-1
25
8. Ζόντινο Ζόντινο
15
+4
24
9. Isloch Isloch
16
-5
17
10. Μινσκ Μινσκ
16
-2
15
11. Smolevichy Smolevichy
16
-4
14
12. Γκόμελ Γκόμελ
16
-14
13
13. FK Gorodeya FK Gorodeya
16
-11
11
14. Ντιέπρ Μόγκιλεφ Ντιέπρ Μόγκιλεφ
16
-12
11
15. FC Torpedo Minsk FC Torpedo Minsk
16
-13
11
16. FC Luch Minsk FC Luch Minsk
16
-16
10