Ντιναμό Μινσκ

Location Minsk, Belarus
 
Λίγκα: Λευκορωσία - Πρέμιερ Λιγκ
Έτος ίδρυσης 1927
Προπονητής Sergey Gurenko
Γήπεδο Dinamo (Capacity: 41040)
Αγώνες - Ντιναμό Μινσκ
Σύνθεση
Ν: Όνομα
1. Andrey Klimovich Τερματοφύλακας
75. Maksim Plotnikov Τερματοφύλακας
- Vasiliy Khomutovski Τερματοφύλακας
4. Nino Galovic Αμυντικός
5. Yuri Ostroukh Αμυντικός
16. Sergei Karpovich Αμυντικός
21. Konstantin Kuchinski Αμυντικός
22. Roman Begunov Αμυντικός
26. Sergey Kontsevoj Αμυντικός
- Arseni Bondarenko Αμυντικός
7. Atrem Bykov Μέσος
8. Nikita Kaplenko Μέσος
9. Yaroslav Yarotski Μέσος
10. Uros Nikolic Μέσος
19. Oleksandr Noyok Μέσος
Ν: Όνομα
20. Aleksandr Sachivko Μέσος
25. Artem Korzun Μέσος
- Krum Stoyanov Μέσος
- Artem Solovey Μέσος
- Artur Saramakha Μέσος
- Vladislav Suschits Μέσος
3. Evgeni Velko Επιθετικός
11. Anton Saroka Επιθετικός
15. Artem Kiyko Επιθετικός
23. Vladimir Khvashchinski Επιθετικός
24. Muhammadjon Loiqov Επιθετικός
- Aleksandr Makas Επιθετικός
- Evgeni Bobruk Επιθετικός
- Konstantin Shevelev Επιθετικός
Ειδήσεις
12/07/2013 » Ο Carlos Coto πέρασε από την Ντιναμό Τιφλίδας στην Ντιναμό Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
12/07/2013 » Ο Nenad Adamovic πέρασε από την Χαϊντουκ Κούλα στην Ντιναμό Μινσκ έναντι ενός μη ανακοινωθέντος ποσού
10/07/2013 » Η Ντιναμό Μινσκ απέκτησε τον Nemanja Nikolic από την ΟΦΚ Βελιγραδίου
10/07/2013 » Ο Lazar Veselinovic πέρασε από την Χαϊντουκ Κούλα στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
10/07/2013 » ΕΠΙΣΗΜΑ: Ο Sergey Kontsevoj από την Γκόμελ στην Ντιναμό Μινσκ
03/03/2013 » Ο Dmitri Sychev πέρασε από την Λοκομοτίβ Μόσχας στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
08/02/2013 » Ο Adnan Zahirovic πέρασε από την Σπάρτακ Ναλτσίκ στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
17/01/2013 » Ο Stanislav Dragun έφυγε από την Ντιναμό Μινσκ και πήγε στην Κρίλια
16/01/2013 » Ο Dmytro Tereshchenko πέρασε από την Ντιναμό Μινσκ στην Μπελσίνα με τη μορφή δανεισμού.
16/01/2013 » Η Ζόντινο απέκτησε τον Aleksey Pankovets από την Ντιναμό Μινσκ
 

Πρέμιερ Λιγκ: 2018
-

NoΟμάδα
ΑΓ
ΔΙΑΦ.
Β
1. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
12
+15
31
2. Ντιναμό Μινσκ Ντιναμό Μινσκ
12
+10
25
3. Σαχτάρ Σόλιγκορσκ Σαχτάρ Σόλιγκορσκ
12
+10
24
4. Βιτέμπσκ Βιτέμπσκ
12
+8
24
5. FK Slutsk FK Slutsk
12
+7
21
6. Νέμαν Νέμαν
12
+3
21
7. Ζόντινο Ζόντινο
12
+2
18
8. Δυναμό Μπρεστ Δυναμό Μπρεστ
12
0
16
9. Isloch Isloch
12
-2
15
10. Smolevichy Smolevichy
12
-1
13
11. Μινσκ Μινσκ
12
-2
10
12. Ντιέπρ Μόγκιλεφ Ντιέπρ Μόγκιλεφ
13
-10
10
13. FC Torpedo Minsk FC Torpedo Minsk
13
-11
10
14. FC Luch Minsk FC Luch Minsk
12
-11
9
15. FK Gorodeya FK Gorodeya
12
-8
7
16. Γκόμελ Γκόμελ
12
-10
7