Ντιναμό Μινσκ

Location Minsk, Belarus
 
Λίγκα: Λευκορωσία - Πρέμιερ Λιγκ
Έτος ίδρυσης 1927
Προπονητής Sergey Gurenko
Γήπεδο Dinamo (Capacity: 41040)
Αγώνες - Ντιναμό Μινσκ
Σύνθεση
Ν: Όνομα
30. Andrey Gorbunov Τερματοφύλακας
33. Nikita Lazovski Τερματοφύλακας
- Vasiliy Khomutovski Τερματοφύλακας
3. Maksim Shvetsov Αμυντικός
4. Nino Galovic Αμυντικός
13. Rocha Αμυντικός
15. Maksim Zhavnerchik Αμυντικός
22. Roman Begunov Αμυντικός
24. Igor Shitov Αμυντικός
26. Sergey Kontsevoj Αμυντικός
88. Giorgi Navalovski Αμυντικός
- Aleksandr Chizh Αμυντικός
- Vladislav Lyakh Αμυντικός
6. Seidu Yahaya Μέσος
8. Nikita Kaplenko Μέσος
Ν: Όνομα
10. Uros Nikolic Μέσος
14. Artem Solovey Μέσος
18. Dinko Trebotic Μέσος
20. Aleksandr Sachivko Μέσος
39. Aleksandr Ksenofontov Μέσος
40. Nikolai Ivanov Μέσος
41. Artyom Gurenko Μέσος
81. Nikita Korzun Μέσος
- Artur Saramakha Μέσος
- Vladislav Suschits Μέσος
23. Vladimir Khvashchinski Επιθετικός
27. Aleksandr Makas Επιθετικός
77. Dmitri Antilevski Επιθετικός
- Kehinde Fatai Επιθετικός
- Konstantin Shevelev Επιθετικός
Ειδήσεις
12/07/2013 » Ο Carlos Coto πέρασε από την Ντιναμό Τιφλίδας στην Ντιναμό Μινσκ με ελεύθερη μεταγραφή
12/07/2013 » Ο Nenad Adamovic πέρασε από την Χαϊντουκ Κούλα στην Ντιναμό Μινσκ έναντι ενός μη ανακοινωθέντος ποσού
10/07/2013 » Η Ντιναμό Μινσκ απέκτησε τον Nemanja Nikolic από την ΟΦΚ Βελιγραδίου
10/07/2013 » Ο Lazar Veselinovic πέρασε από την Χαϊντουκ Κούλα στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
10/07/2013 » ΕΠΙΣΗΜΑ: Ο Sergey Kontsevoj από την Γκόμελ στην Ντιναμό Μινσκ
03/03/2013 » Ο Dmitri Sychev πέρασε από την Λοκομοτίβ Μόσχας στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
08/02/2013 » Ο Adnan Zahirovic πέρασε από την Σπάρτακ Ναλτσίκ στην Ντιναμό Μινσκ με τη μορφή δανεισμού.
17/01/2013 » Ο Stanislav Dragun έφυγε από την Ντιναμό Μινσκ και πήγε στην Κρίλια
16/01/2013 » Ο Dmytro Tereshchenko πέρασε από την Ντιναμό Μινσκ στην Μπελσίνα με τη μορφή δανεισμού.
16/01/2013 » Η Ζόντινο απέκτησε τον Aleksey Pankovets από την Ντιναμό Μινσκ
 

Πρέμιερ Λιγκ: 2018
-

NoΟμάδα
ΑΓ
ΔΙΑΦ.
Β
1. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
23
+26
57
2. Σαχτάρ Σόλιγκορσκ Σαχτάρ Σόλιγκορσκ
23
+21
48
3. Ντιναμό Μινσκ Ντιναμό Μινσκ
23
+15
48
4. Βιτέμπσκ Βιτέμπσκ
23
+22
47
5. Δυναμό Μπρεστ Δυναμό Μπρεστ
23
+18
41
6. Ζόντινο Ζόντινο
23
+9
40
7. Νέμαν Νέμαν
24
+3
38
8. FK Slutsk FK Slutsk
24
+2
36
9. Γκόμελ Γκόμελ
24
-14
26
10. Isloch Isloch
24
-14
24
11. Μινσκ Μινσκ
24
-3
23
12. FK Gorodeya FK Gorodeya
24
-11
22
13. Smolevichy Smolevichy
24
-12
21
14. FC Torpedo Minsk FC Torpedo Minsk
24
-18
18
15. FC Luch Minsk FC Luch Minsk
24
-18
17
16. Ντιέπρ Μόγκιλεφ Ντιέπρ Μόγκιλεφ
24
-26
13